Sunday, November 18, 2012

18. novembris Greenville


Priecīgus valsts svētkus! Mūsu Latvija, 94. gadus jauna!
 
Netikām uz aktu Atlantā. Ar visu to, ka nupat pārvācamies un tad vēl mana mamma bija ciemos, novembra pirmā puse kautkur pazudusi. Skatos kalendārā kā pateicības diena un Ziemassvētki lielā ātrumā tuvojās. Un tā arī jau bija 15. novembris kad apjēdzos 18. tikai trīs dienas prom.
 
Tomēr valsts svētkus kautkādīgi jāatzīmē, un ja to nedaram officiāli ar runām un svinīgu aktu, tad daram to dienvidkarolīnas stilā. Ielūdzām visus latviešus kuŗus pazīstam šinī apkārtnē uz mūsu māju, un tie arī sanāca. Ēdām pīrāgus (paldies mammīt!), kriņģeli (paldies Brigita!), ābolmaizi, smalkmaizītes un visādus citus gardumus. Pacēlām glāzes uz Latvijas valsts svētkiem, vērojām kā bērni skrien pa māju un baudijām jauko kompāniju.


18 of us in the picture, coincidence? (Actually Mikus is hiding in the back, so 19!)
 
Today we celebrate the Proclamation of an independent Latvia, which took place 94 years ago. For a brief history lesson please have a quick peek at this post, which I wrote last year.
 
We didn’t make it to any of the official celebrations this year, but we did invite all the local Latvians to celebrate at our house. This is how it came about that a half dozen kids were running around, pīrāgi in hand, while the adults raised a toast to the heritage that brings us together.

Lai dzīvo sveiks!

* Today I am thankful that despite the short notice and the hectic pace of life this time of year, almost all of our local Latvian friends were able to come together to celebrate. We missed a few key players who were home sick, including our friend Lūcija, and I hope they know they are in our thoughts and prayers.

1 comment:

  1. Bravo! Tiešām iespaidīgi, ka tik daudz varēja sanākt!

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...