Wednesday, August 3, 2011

England Part II: Straumēni and Rugby

For English, please scroll down

-------------------------------------------------------------

Iemesls, kamdēļ lidojām uz Angliju bija lai satikt Cerus, un iemesls kamdēļ viņi tur lidoja, bija jo Alnis tur koncertēja ar „Čikāgas piecīšiem.” Un tā varētu arī teikt, ka mēs lidojām uz Londonu lai redzētu „Piecīšus.”

„Čikāgas piecīši” šogad svin savu zelta jubilēju. Jaunākais CD „Visiem latvju bērniem” ieskaita dziesmas no gaidu un skautu Lielām nometnēm, kā arī populārās „Mazais letiņš” un „Sarauj’ Latvija.” Pēdejo reizi Anglijā tie spēlēja 1974. gadā, un šoreiz tie piestājās ceļā uz Latviju savā „Beidzot 50!” tūrē. Sestdien, 30. jūlijā bija pirmais tūres koncerts DVF Straumēnos, kas ir tuvu Rugby pilsētiņai, un tā piektdienas vakarā jau sakāpām īres mašīnā un braucām uz ziemeļiem no Londonas.


Sestdien vispirms aizbraucām izpētīt Straumēnus. Tur ir skaista 19.g.s. lauku muiža, 22 akru parks, baznīca, skaisti puķu dārzi un vēl dīķītis. To 1975. gadā sāka apsaimniekot Anglijas Daugavas Vanagu Fonds, un šodien to lieto „netikai latviešu draudzes un latviešu organizācijas, bet arī vietejā angļu sabiedrība, ieskaitot profesionālas grupas, labdarības organizācijas un privātas personas dažādiem komerciāliem, sabiedriskiem un atpūtas pasākumiem.” Piecīši jau mēģināja savu programmu Vecā zālē, un krēsli bija salikti tur un blakus zviedru zālē. Drīz uznāca ēstgriba, un braucām tālāk pa laukiem uz Rugby, piestājoties mazā Clifton Upon Dunsmore miestiņā uz pusdienām.

Pēc garšīgas „jacket potato” maltītes (tā Anglijā sauc ceptu kartupeli ar sieru un citiem ēdieniem iekšā) turpinājām uz Rugby, kur pirmo reizi spēlēja „rugby” sportu 1823. gadā. Pastaigājām par pilsētiņu, izskatijām „rugby” muzēju, piestājām tūristu birojā nopirkt kādu pastkartiņu, un beidzot nonācām skaistā „Caldecott” parkā kur visi bērni (un dūšā jaunie) kārtīgi izskrējās.

Rokzvaigznes Alberts Vītols, Alberts Legzdiņš un Alnis Cers
Tad bija laiks doties atpakaļ uz Straumēniem uz koncertu! Kaut zāles nebija ideālas šim tipa uzvedumam, un Zviedru zālē bija grūtāk dzirdēt, koncerts iznāca pavisam labs. Vispirms uzstājās Fišeru ģimene, un drīz jau „Piecīši” uznāca skatuvē. Skanēja pazīstamas dziesmas visu nakti, ieskaitot „Pazudušais dēls” un „Latvijai.” Otrā pusē „Man garšo alus” klausītājus visus tā sajūsmināja, ka skatītāji izskatijās kā vilnis šūpojoties līdzi, un piedziedājumu visi dziedāja. Mana mīļāka dziesma kuŗu uzveda bija „Hei Lailī,” pie koncerta beigām, kuŗai atkal bija komponēti ļoti piemēroti un jocīgi pantiņi.

Ar pilnu mašīnu nogurušiem bērniem braucām atpakaļ uz hoteli lai izgulētos nākamās dienas piedzīvojumiem - Stonehenge un Londona!

* Kaut mums neiznāca nākamā vakarā tikt uz koncertu Poļu namā Posk, Londonā, tur piestājām pirms koncerta apskatīt zāli un noklausīties īsu daļiņu no mēģinājuma. Zāle bija skaista, akustika varena, un nožēloju, ka nevarēju tikt uz abiem koncertiem. Pieņemu, ka otrais koncerts bija tik pat lustīgs, ja ne vairāk, kā pirmais! Novēlu „Čikāgas piecīšiem” visu labāko savos turpmākajos koncertos Latvijā! Tiem kuŗiem interesē redzēt šo vēsturisko grupu, tā tūrēs sekojošās pilsētas;
5. augustā Siguldas pilsdrupās
7. augustā Uzvaras parkā Jelgavā
13. augustā Alūksnes pilssalas estrādē
14. augustā Bauskas pilskalna estrādē
18. augustā Valmieras pilsētas estrādē
19. augustā Latvijas Nacionālā teātrī, Rīgā

-------------------------------------------------------------

Our reason for the recent trip to England was to meet with my aunt and her family. The reason for their trip was Alnis’s band, Čikāgas Piecīši (which translates as „The Chicago Five” representing the original five members) is on tour to commemorate their 50th anniversary. The group has had almost thirty people participating over the years, although the core remains the same. Alnis joined in the mid-1980s, and their last concert in England was in 1974. This time they played two concerts in England before heading to Latvija on their Beidzot 50! (Finally 50!) tour. We headed out Friday night to Rugby, en route to their Saturday concert in Straumēni.

As I mentioned in my previous post, we stayed at the Daugavas Vanagu Fonda Londonas Nams in London. The Daugavas Vanagu Fonds is a Latvian welfare organization that manages the guesthouse on the side. They also manage Straumēni, a twenty-two acre estate with a 19th century manor, church, banquet halls, bar, English gardens and a pond. Used for all sorts of Latvian events, it is also popular with the English as a wedding, conference and meeting venue. This was our first stop Saturday morning, and as the band practiced we explored the beautiful grounds and gardens – Roberts remarked that they reminded him of the famous Longwood Gardens outside Philadelphia.


Our next stop was the nearby village of Clifton Upon Dunsmore, for a delicious meal of “jacket potatoes” (a baked potato loaded with toppings of your choosing) and fish and chips. Then we hopped back into the rental car and headed back to Rugby, whose claim to fame is that it’s the birthplace of rugby football. Rugby was first played there in the local school in 1823, and after a quick stop at the rugby museum we purchased Lauris his very first rugby ball, made by the authentic Webb Ellis manufacturers. Our final stop in Rugby was Caldecott park, that had very cool playground equipment including a zip line and a skateboard ramp simulator. Then it was time to head back to Straumēni for the concert.

The Ellis statue and the Rugby school where it all started
The opening band was the Fisher family, with a cool Latvian zydeco style. Then to much applause, Čikāgas Piecīši took the stage. Playing all the old favorites that I grew up with, the audience often sang along and swayed with the music. It was late when the rental car full of tired kids headed back to the hotel, to get some rest for the next day’s adventures in Stonehenge and London.

* Although we didn’t make it to their next concert in the Polish house Posk in London, we did stop by before the show to check out the venue and listen to some of rehearsal. The hall was very nice, with great acoustics, and I assume that the second concert went just as well, if not better than the first. Wishing Čikāgas Piecīši all the best during the rest of their tour in Latvija! If anyone in the area is interested in seeing this historical band, they will be playing on the following dates;
August 5th in Sigulda
August 7th in Uzvaras park in Jelgava
August 13th in Alūksne
August 14th in Bauska
August 18th in Valmiera
August 19th at the National Theatre in Rīgā

1 comment:

  1. I had no idea about the town of Rugby - that's my new fact for the day. Thanks! Looks like a fantastic trip!! XOLaura

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...