Monday, June 17, 2013

Līgas iesvētības à Toronto

For English please see below!

-------------------------------------------------------------------------------------- 

Pirms pāris nedēļām laimējās būt klāt māsīcas Līgas iesvētības, Sv. Andreja ev. lut. draudzes baznīcā Toronto. Pieci jaunieši tika iesvētīti, un draudzes mācītāja, prāv. Ilze Kuplēna-Ewart kalpoja ar ērģelnieka Dāvida Šmita pavadijumu. Bija skaists dievkalpojums (kaut drusku uz garo pusi) un man bija žēl nokavēt otro pusi kad Mikus sāka protestēt un bija jāiet lejā draudžu telpās.
 
Kamēr ērģeļu mūzika un draudzes balsis skanēja baznīcā, es ar Miku izstaigājām pārejo ēku. Būvēta 1876. gadā, baznīcā oriģināli lūdza presbetieriešu draudze un tikai 1951. gadā to pārdeva. Šodien divas draudzes to izmanto dievkalpojumiem, Sv. Andreja ev. lut. latviešu draudze, un Sv. Andreja ev. lut. Igauņu draudze.

Photo credit: Zintis P.
 
Īsu brīdi vēlāk piebiedrojamies iesvētītiem turpat ārā, Allan Gardens. Apsveicām jaunos pilntiesīgos baznīcas locekļus ar ziediem un priecājamies par skaisto dienu ko Dievs mums bija devis. Kaut bija drusku vēss, saulītē varēja ātri sasilt, un tā ģimene un draugi arī tūļājās, kaut daudzi bija lūgti uz viesībām Latviešu Centrā.

Photo credit: Zintis P.
 
Diena ātri paskrēja reiz ieradamies Centrā; pēc garšīga mielasta un mīļi piedomātām runām bija iespēja arī izvingrināt dejas mākas. Es priecājos izciemoties ar ilgi neredzētiem (un arī dažiem nupat redzētiem) radiņiem, ieskaitot abas manas māsas un brāļus, un sešas māsīcas un brālēnus. Apbrīnojām un bieži atgriezāmies pie bagāti klātā saldā galda, kur Toronto slavenās bizet tortes pazuda kā nu tikai. Vērojām kā puiši piebiedrojās bērnu pulkam kas skrēja ārā par zāļaino pakalniņu, un svinējām šo jauniešu panākumu varbūt atceroties arī mūsu iesvētes dienas…

Photo credit: Gunārs Lucāns
 
Mūsu laiks Toronto tomēr bija padaudz īss. Kaut iznāca drusku izklaide par High Park iepriekšējā dienā, pēc īsas ciemošanās pirmdienas rītā bijām jau ceļā uz lidlauku lai mērotu jūdzes (nu, pirmais gabaliņš laikam bija kilometros!) mājup. Paldies Līgai, manai krustmātei un B ģimenei par ielūgumu ar jums kopīgi atzīmēt šo svarīgo dienu, un apsveicam Līgu ar kļūšanu par pilntiesīgu baznīcas locekli!
 

Photo credit: Gunārs Lucāns
 
--------------------------------------------------------------------------------------
 
We were delighted to fly to Toronto a few weeks ago to witness my cousin Līga’s confirmation service. It took place in the St. Andrew's Evangelical Lutheran Church in downtown Toronto, which is currently home to two congregations: the St. Andrew's Evangelical Lutheran Estonian and the St. Andrew's Evangelical Lutheran Latvian.

Photo source here
 
Built in 1876 and renovated by Henry Langley, the gothic church was the new home to the St. Andrew's Presbyterian congregation which formed in 1830 when Toronto was still known as the Town of York. It was sold by the Presbyterians to the Lutherans in 1951.
 
After a pause in the Allan Gardens just next door to congratulate the girls and heap flowers on them, we headed to the Latvian Canadian Cultural Center. With conference and banquet facilities, a store that sells handmade goods and other products from Latvia, Umurkumurs pub, a library and the offices of several organizations, together with the church the Center is the very heart of the Latvian society in Toronto. Depending on the day of the week you might find a folk dancing rehearsal taking place, or the monthly brunch and barbecue.

Photo credit: Gunārs Lucāns
 
It was late when the festivities ended, and having eaten our share of bizet torte and pīrāgi we headed back to my godfather’s house. I was amazed at how quickly our trip was over; luckily we had the chance to do some sightseeing in High Park the previous day, because after a short brunch with family on Monday it was already time to head to the airport for our flight back to the US.


 

1 comment:

  1. Toronto, yay! I'll be there in August this year.

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...